Żaluzje drewniane to popularny sposób na wykończenie okien w wielu domach i mieszkaniach. Są one nie tylko estetyczne, ale również praktyczne, gdyż pozwalają regulować ilość światła wpadającego do wnętrza oraz zapewniają prywatność. W tym artykule dowiesz się więcej o zaletach i rodzajach żaluzji drewnianych.

Zalety żaluzji drewnianych

Pierwszą i najważniejszą zaletą żaluzji drewnianych jest ich estetyka. Drewno jest materiałem naturalnym i dodaje ciepła oraz przytulności do każdego wnętrza. Żaluzje bambusowe drewniane są także bardzo uniwersalne, pasują zarówno do nowoczesnych jak i tradycyjnych wystrojów.

Kolejną zaletą jest ich funkcjonalność. Żaluzje drewniane pozwalają regulować ilość światła w pomieszczeniu oraz kierunek jego wpadania, dzięki czemu można dostosować oświetlenie do swoich potrzeb. Ponadto, dzięki możliwości regulacji nachylenia lameli, można uzyskać odpowiedni poziom prywatności.

Żaluzje drewniane bambusowe są także bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Drewno jest materiałem wytrzymałym i odpornym na wilgoć, co sprawia, że żaluzje mogą służyć przez wiele lat bez potrzeby wymiany.

Warto także wspomnieć o izolacyjności termicznej i akustycznej żaluzji drewnianych. Dzięki solidnej konstrukcji oraz właściwościom drewna, chronią one przed utratą ciepła w zimne dni oraz redukują hałasy z zewnątrz.

Żaluzja pozioma drewniana nawiązuje do pierwowzoru z XVIII wieku. Wykonana z wysokogatunkowego naturalnego drewna zapewnia efekt niepowtarzalności wnętrza.

Istnieje możliwość wykonania żaluzji z naturalnego bambusa.

Do głównych zalet zaliczamy:

  • Szerokość piór drewnianych 25 mm, 50 mm,
  • Możliwość stosowania drabinki sznurkowej lub taśmowej,
  • Spełniająca marzenia osób ceniących naturalność i ekologię,
  • Współgra z dodatkami drewna, skóry, ratanu,
  • Pasuje do wnętrz nowoczesnych jak i stylowych,
  • Szeroka gama kolorystyczna umożliwia dobór żaluzji od okien i wnętrz pomieszczeń,
  • Smugi światła i cienia powstałe po odbiciu od drewnianej powierzchni dają niecodzienny, elegancki wystrój.

Żaluzje drewniane bambusowe – Bartek Olsztyn – pomiar i montaż

Decydując się na zakup żaluzji drewnianych, kluczowe jest dokładne dopasowanie do wymiarów okien. Dlatego firma Bartek oferuje swoim klientom usługę bezpłatnego pomiaru. Przyjeżdżamy na miejsce, aby dokonać precyzyjnych pomiarów, co zapewni idealne dopasowanie żaluzji do każdego okna.
Po dokonaniu wyboru idealnych żaluzji drewnianych, klientów obowiązuje również profesjonalny montaż. Gwarantujemy szybki i bezproblemowy montaż, zwracając szczególną uwagę na detale oraz jakość wykonania, co sprawia, że żaluzje będą stanowiły elegancki i funkcjonalny element wnętrza na długie lata. Firma Bartek stawia na satysfakcję klienta, oferując nie tylko produkt najwyższej jakości, ale także kompleksową obsługę i fachowe doradztwo.

Wzornik drewna